Sprey poliüretan makinası

Sprey poliüretan makinası tanımı olarak özel ekipman donanıma ve yüksek ısıtıcı sistemine sahip güçlü basınç üretebilen elektrik yada hidrolik sistemlerden oluşan profesyonel olarak poliüretan sprey ve polyurea püskürtmesi yapabilen bir makinedir.

Sprey poliüretan makinesi özel olarak üretilmiş hava basınçlı varil pompaları vasıtasıyla varillerin içerisinden aldığı poliüretan yada polyurea ham maddelerini ön ısıtıcıları vasıtası ile 80 derece sıcaklığa kadar ısıtarak 40-240 bar basınç aralığında 60-120 metre uzunluğunda ki ısıtıcılı hortum vasıtasıyla tabancaya iletmektedir. Burada hortumun görevi  poliüretan makinesi tarafından ısıtılan ham maddenin uygulama noktasına gelinceye kadar soğumasının önüne geçmektir. Sprey poliüretan uygulamalarında makine ısıtıcıları görevini iyi yapamaz ise 1v1 birleşim olan uygulamada hatalar meydana gelecek buda yapılan ısı yalıtımı uygulamasını doğrudan olumsuz olarak etkileyecektir.

sprey poliüretan makinası
sprey poliüretan makinası

Ham madde hortumun sonuna kadar ısıtılmış olarak ve birebir oranlama ile eşit olarak geldiğinde devreye poliüretan sprey tabancası girmektedir. Bu tabanca poliüretan ve polyurea uygulamaları için özel üretilmiş fusion ismini verdiğimiz yüksek basıncı kaldırabilen ve kendinden hava temizleme sistemine sahip olan tetiğe basıldığı koşulda çift kompenat olan poliüretan sprey yada polyurea sprey ham maddesini toz halinde pulvarize ederek uygulama yapılacak yüzeye püskürtme işlemini gerçekleştirir.

Yüzeye püskürtülen poliüretan ham maddesi anında reaksiyona girer ve 2 saniye gibi kısa bir sürede şişer.Tabancanın tetiğini bıraktığımız zaman tabancaya gelen üç hortumdan ikiisi olan ham madde hortumları artık malı içerisine yürütmez , tabancanın içinde kalan atık malzemeyi ise sürekli çalışan hava hortumu oradan bertaraf eder ve tabancanın donmasını tıkanmasını engeller.

 

Bir önceki yazımız olan Polyurea Kaplama Nedir başlıklı makalemizde poliürea sprey kaplama ve polyurea kaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Sprey poliüretan makinası"

avatar
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Anonim
Ziyaretçi

SPREY POLLÜRETAN MAKİNASININ FİYATI ÖĞRENMEK

Yönetici
Yönetici

Daha detaylı bilgi için web sitemizin iletişim bölümünden bizi arayabilirsiniz